phone

503 162 943

Porozmawiaj z architektem, który zaprojektował ten dom.

Jaskółka 5 z garażem XL

119,7 m2

Kup 4499 zł
phone

503 162 943

Jaskółka 5 z garażem XL

119,7 m2

Kup 4499 zł

Dane techniczne:

 • Powierzchnia użytkowa 119,7 powierzchnia użytkowa opis m2
 • Powierzchnia całkowita 263,56 powierzchnia całkowita opis m2
 • Minimalne wymiary działki 21,77 x 17,57 minimalne wymiary działki opis m
 • Wysokość budynku 8,75 wysokość budynku opis m
 • Powierzchnia zabudowy 131,78 powierzchnia zabudowy opis m2
 • Kubatura 509,6 kubatura opis m3
 • Kąt nachylenia dachu 40 kąt nachylenia dachu opis st
 • Powierzchnia dachu 215 powierzchnia dachu opis m2
 • Liczba pokoi 4 liczba pokoi opis
 • Stanowiska garażowe 1 stanowiska garażowe opis
 • Wysokość ścianki kolankowej 1,06 wysokość ścianki kolankowej opis m
 • Ogrzewanie pellet, gaz, pompa ciepła ogrzewanie opis

Opis projektu

Jest to najlepszy projekt z modelu „Jaskółka”, budynek jest piękny, przytulny i bardzo funkcjonalny. Dom został precyzyjnie zaprojektowany dla potrzeb 4-ro lub 5-cio osobowej rodziny. Kompaktowa, zwarta bryła domu, oparta na rzucie prostokąta, jest przykryta dwuspadowym dachem o bardzo prostej konstrukcji drewnianej. Dom zaprojektowano dodatkowo z bardzo przestronnym garażem jednostanowiskowym wbudowanym bryłę budynku. Proste i bardzo funkcjonalne wnętrze zakłada strefę dzienną wraz z pokojem gościnnym na parterze oraz w pełni rozkładową strefę nocną na poddaszu. Przestronny, otwierający się na ogród salon z jadalnią dopełniono częściowo zadaszonym tarasem, który doskonale sprawdzi się jako miejsce na letnie posiłki. Nad pomieszczeniem garażu i kotłowni znajduje się duży strych użytkowy który można przeznaczyć na dodatkowy pokój lub pomieszczenie rekreacyjne. W miarę potrzeb, pomieszczenie strychu można podzielić na dwa mniejsze pokoje. Optymalna wysokość ścianki kolankowej (106 cm w części mieszkalnej i 163 cm w części strychu), pozwala na uzyskanie komfortowej powierzchni mieszkalnej na poddaszu i zachowanie idealnych proporcji bryły obiektu. Budynek stanowi kompromis tradycyjnej formy, współczesnej estetyki oraz nowoczesnych materiałów, takich jak elewacyjna okładzina drewniana, czy szlachetna, gładka dachówka ceramiczna. Ponadczasowa architektura tego niewielkiego domu sprawia, że z łatwością wpisze się w niemal każdy krajobraz. Dom jest bardzo ekonomiczny w użytkowaniu i korzystny cenowo w budowie, doskonały w swojej prostocie.

Rzut parteru

image

1  wiatrołap   7,0
2  salon + jadalnia   30,8
3  kuchnia   10,0
4  spiżarnia   2,8
pokój   9,8
garderoba 2,2
7  łazienka   4,5
8  garaż  25,3
9  kotłownia   7,8

razem  100,2

Rzut poddasza

image

1 korytarz 3,9
2 pokój 10,7 m² (14,8 m²)
3 pokój 14,2 m² (17,8 m²)
4 pokój 16,5 m² (21,4 m²)
5 łazienka 7,3 m² (10,1 m²)
6 strych 31,4 m² (33,6 m²)

razem  84,0

Wnętrza

Usytuowanie domu na działce

image

Przekrój

image

Technologia budowy

Posadowienie bezpośrednie na zbrojonych ławach i stopach fundamentowych wykonanych z betonu B 20. Ściany fundamentowe: murowane z bloczków betonowych M6. Ściany zewnętrzne: bloczki gazobetonowe gr. 25cm na zaprawie systemowej, ciepłochronnej, ocieplony styropianem fasadowym gr. 15cm. Do ocieplenia budynku zaprojektowano użycie styropianu grafitowego gr. 15 cm, o współczynniku „lambda” nie przekraczającym 0,031 W(mK) i „oporze cieplnym” nie mniejszym niż Rd – 4,0 m2k/W. Zastosowanie materiałów budowlanych (ocieplenie ścian, dachu, podłogi na gruncie, okien i drzwi zewnętrznych) użytych w projekcie odpowiada nowym wymaganiom obowiązującym od stycznia 2021 roku (WT2021). Ściany nośne wewnętrzne: bloczki gazobetonowe gr. 25cm na zaprawie cementowo-wapiennej lub systemowej. Ściany wewnętrzne działowe: bloczki gazobetonowe gr. 12cm. Strop gęstożebrowy z wypełnieniem pustakami betonowymi, zalewany wraz z wieńcami betonem B 20. Konstrukcja dachu: drewniana, drewno klasy C24, więźba dachowa krokwiowo-jętkowa. Budynek, w wersji podstawowej, jest zaprojektowany z pomieszczeniem kotłowni wyposażonej w kocioł ekologiczny na paliwo stałe, biomasę (granulat drzewny – pellet) i spełnia wszystkie wymagania dotyczące WT2021. Istnieje możliwość zamówienia dokumentacji projektowej w wersji ogrzewania gazowego ze wspomaganiem instalacją solarną lub ogrzewania nowoczesną pompa ciepła typu powietrze – woda i ogrzewaniem podłogowym (wersje dodatkowo płatne - zapytaj o cenę). Standard energetyczny budynku, w każdej wersji ogrzewania jest w pełni spełniający wymagania WT2021, przegrody spełniają wymagania dla standardu NF40. Projekt pod względem konstrukcyjnym spełnia normy zgodne z Eurokodami.

Dlaczego warto kupić projekt w Lelo Design?

 • Dopracowane projekty

  Wszystkie gotowe projekty w Lelo Design są autorstwa doświadczonego architekta – Łukasza Lelo, który przy projektowaniu wykorzystuje najnowocześniejsze technologie – 3D oraz BIM.

 • Realistyczne wizualizacje

  Możesz dokładnie zobaczyć, jak będzie wyglądał twój nowy dom po zakończeniu budowy – obejrzyj go z zewnątrz, wejdź do przedpokoju, a potem każdego pomieszczenia. Na razie tylko na ekranie komputera.

 • Kontakt z architektem

  Możesz porozmawiać z architektem, który projektował wybrany przez ciebie dom. Do twojej dyspozycji są również instalatorzy i konstruktorzy.

 • Bezpłatna wysyłka i zwrot

  Wiemy, jakie emocje towarzyszą oczekiwaniu na projekt, dlatego staramy się je skrócić do minimum. Rozumiemy też, że możesz zmienić zdanie. Masz 90 dni na zwrot oraz 365 na wymianę.

Elewacje

image image image image

Projekt należy do kolekcji

Odwiedź nas na: