phone

503 162 943

Porozmawiaj z architektem, który zaprojektował ten dom.

Sowa 1 bez garażu

139,8 m2

Kup 3299 zł
phone

503 162 943

Sowa 1 bez garażu

139,8 m2

Kup 3299 zł

Dane techniczne:

 • Powierzchnia użytkowa 139,8 powierzchnia użytkowa opis m2
 • Minimalne wymiary działki 19,07 x 17,57 minimalne wymiary działki opis m
 • Wysokość budynku 8,5 wysokość budynku opis m
 • Powierzchnia zabudowy 107,2 powierzchnia zabudowy opis m2
 • Kubatura 628,5 kubatura opis m3
 • Kąt nachylenia dachu 40 kąt nachylenia dachu opis st
 • Liczba pokoi 5 liczba pokoi opis

  Opis projektu

  Sowa 1 bez garażu to prosty i wygodny dom utrzymany w ponadczasowej stylistyce, przeznaczony dla 4-5 osobowej rodziny. Kompaktowa bryła oparta na rzucie zbliżonym do kwadratu, pozwoliła na czytelny podział funkcjonalny wnętrza domu. Przestronną strefę dzienną, na którą składają się przede wszystkim pokój dzienny z jadalnią oraz przyległa do nich kuchnia, zaprojektowano na parterze. Poddasze w całości stanowi część prywatną domu z trzema ustawnymi pokojami oraz łazienką. Zaprojektowano optymalną wysokość ścianki kolankowej, co umożliwia uzyskanie komfortowej powierzchni mieszkalnej na poddaszu i zachowanie idealnych proporcji bryły obiektu. Stonowana kolorystyka elewacji przełamana drewnianą okładziną pozwoli na wpisanie się Sowy 1 bez garażu w niemal każde otoczenie.

  Rzut parteru

  image

  1 wiatrołap 5,6 m²
  2 korytarz 5,9 m²
  3 pokój dzienny + jadalnia 27,1 m²
  4 kuchnia 9,5 m²
  5 spiżarnia 2,9 m²
  6 pokój 14,6 m²
  7 łazienka 4,8 m²
  8 kotłownia 7,5 m²

  Rzut poddasza

  image

  1 korytarz 4,9 m²
  2 pokój 17,2 m²
  3 pokój 14,7 m²
  4 łazienka 9,3 m²
  5 pokój 15,7 m²

  Wnętrza

  Usytuowanie domu na działce

  image

  Przekrój

  image

  Technologia budowy

  Posadowienie bezpośrednie na zbrojonych ławach i stopach fundamentowych wykonanych z betonu B 20. Ściany fundamentowe: murowane z bloczków betonowych M6. Ściany zewnętrzne: bloczki gazobetonowe gr. 25cm na zaprawie systemowej, ciepłochronnej, ocieplony styropianem fasadowym gr. 15cm. Do ocieplenia budynku zaprojektowano użycie styropianu grafitowego gr. 15 cm, o współczynniku „lambda” nie przekraczającym 0,031 W(mK) i „oporze cieplnym” nie mniejszym niż Rd – 4,0 m2k/W. Zastosowanie materiałów budowlanych (ocieplenie ścian, dachu, podłogi na gruncie, okien i drzwi zewnętrznych) użytych w projekcie odpowiada nowym wymaganiom obowiązującym od stycznia 2021 roku (WT2021). Ściany nośne wewnętrzne: bloczki gazobetonowe gr. 25cm na zaprawie cementowo-wapiennej lub systemowej. Ściany wewnętrzne działowe: bloczki gazobetonowe gr. 12cm. Strop gęstożebrowy z wypełnieniem pustakami betonowymi, zalewany wraz z wieńcami betonem B 20. Konstrukcja dachu: drewniana, drewno klasy C24, więźba dachowa krokwiowo-jętkowa. Budynek, w wersji podstawowej, jest zaprojektowany z pomieszczeniem kotłowni wyposażonej w kocioł ekologiczny na paliwo stałe, biomasę (granulat drzewny – pellet) i spełnia wszystkie wymagania dotyczące WT2021. Istnieje możliwość zamówienia dokumentacji projektowej w wersji ogrzewania gazowego ze wspomaganiem instalacją solarną lub ogrzewania nowoczesną pompa ciepła typu powietrze – woda i ogrzewaniem podłogowym. Standard energetyczny budynku, w każdej wersji ogrzewania jest w pełni spełniający wymagania WT2021, przegrody spełniają wymagania dla standardu NF40. Projekt pod względem konstrukcyjnym spełnia normy zgodne z Eurokodami.

  Dlaczego warto kupić projekt w Lelo Design?

  • Dopracowane projekty

   Wszystkie gotowe projekty w Lelo Design są autorstwa doświadczonego architekta – Łukasza Lelo, który przy projektowaniu wykorzystuje najnowocześniejsze technologie – 3D oraz BIM.

  • Realistyczne wizualizacje

   Możesz dokładnie zobaczyć, jak będzie wyglądał twój nowy dom po zakończeniu budowy – obejrzyj go z zewnątrz, wejdź do przedpokoju, a potem każdego pomieszczenia. Na razie tylko na ekranie komputera.

  • Kontakt z architektem

   Możesz porozmawiać z architektem, który projektował wybrany przez ciebie dom. Do twojej dyspozycji są również instalatorzy i konstruktorzy.

  • Bezpłatna wysyłka i zwrot

   Wiemy, jakie emocje towarzyszą oczekiwaniu na projekt, dlatego staramy się je skrócić do minimum. Rozumiemy też, że możesz zmienić zdanie. Masz 90 dni na zwrot oraz 365 na wymianę.

  Elewacje

  image image image image

  Projekt należy do kolekcji

  Odwiedź nas na: