phone

503 162 943

Porozmawiaj z architektem, który zaprojektował ten dom.

Heros 4 z wiatą garażową – lustro

131,6 m2

Kup 2499 zł
phone

503 162 943

Heros 4 z wiatą garażową – lustro

131,6 m2

Kup 2499 zł

Dane techniczne:

 • Powierzchnia użytkowa 131,6 powierzchnia użytkowa opis m2
 • Powierzchnia całkowita 170,7 powierzchnia całkowita opis m2
 • Minimalne wymiary działki 25,97 x 19,97 minimalne wymiary działki opis m
 • Wysokość budynku 7,62 wysokość budynku opis m
 • Powierzchnia zabudowy 193,8 powierzchnia zabudowy opis m2
 • Kubatura 477,4 kubatura opis m3
 • Kąt nachylenia dachu 30 kąt nachylenia dachu opis st
 • Powierzchnia dachu 256,5 powierzchnia dachu opis m2
 • Liczba pokoi 4 liczba pokoi opis
 • Stanowiska garażowe 1 stanowiska garażowe opis

  Opis projektu

  Heros 4 z wiatą garażowa to średnich rozmiarów dom parterowy z poddaszem do adaptacji. Prostą bryłę podkreślono symetryczną fasadą, urozmaiconą subtelną okładziną drewnianą. Obszerny parter podzielono w klasyczny sposób na strefę dzienną i nocną. Na tę pierwszą składają się kuchnia ze spiżarnią oraz rozległy pokój dzienny z wyjściem na taras. Przeciwległą stronę przeznaczono pod część prywatną złożoną z łazienki, pokoju/gabinetu oraz dwóch pokoi sypialnych, zaopatrzonych we własne garderoby. Niezagospodarowane poddasze daje możliwość zaadaptowania go na cele mieszkalne w przyszłości, wraz ze wzrostem potrzeb domowników. W budynku zaprojektowano również pomieszczenie gospodarcze - kotłownię, standardowo z kotłem na paliwo stałe - ekogroszek, opcjonalnie jest również zaprojektowana instalacja gazu z piecem gazowym. Dodatkowo do budynku została doprojektowana przestronna wiata garażowa z bezpośrednim wejściem do budynku. Zaprojektowano optymalną wysokość ścianki kolankowej, co umożliwi uzyskanie komfortowej powierzchni mieszkalnej na poddaszu i zachowanie idealnych proporcji bryły obiektu. Budynek stanowi kompromis tradycyjnej formy, współczesnej estetyki oraz regionalnych materiałów, takich jak cegła klinkierowa, naturalne drewno czy szlachetna dachówka ceramiczna. Ponadczasowa architektura tego średniej wielkości domu sprawia, że z łatwością wpisze się w niemal każdy krajobraz.

  Rzut parteru

  image

  1     wiatrołap:     6,7 m2
  2     hall:     12,3 m2
  3     pokój:     16,2 m2
  4     pokój dzienny + jadalnia:     32,2 m2
  5     kuchnia:     14,2 m2
  6     spiżarnia:     3,1 m2
  7     kotłownia:     5,8 m2
  8     łazienka:     7,8 m2
  9     pokój:     12,9 m2
  10     garderoba:     3 m2
  11     pokój:     13,5 m2
  12     garderoba:     2,4 m2
  13     wc:     1,6 m2

  Rzut poddasza

  image

  1     poddasze do adaptacji:     63,5 m2

  Wnętrza

  Usytuowanie domu na działce

  image

  Przekrój

  image

  Technologia budowy

  Posadowienie bezpośrednie na zbrojonych ławach i stopach fundamentowych wykonanych z betonu B 20. Ściany fundamentowe: murowane z bloczków betonowych M6. Ściany zewnętrzne: bloczki gazobetonowe gr. 25cm na zaprawie systemowej, ciepłochronnej, ocieplony styropianem fasadowym gr. 15cm. Do ocieplenia budynku zaprojektowano użycie styropianu grafitowego gr. 15 cm, o współczynniku „lambda” nie przekraczającym 0,035 W(mK) i „oporze cieplnym” nie mniejszym niż Rd – 4,0 m2k/W. Zastosowanie materiałów budowlanych (ocieplenie ścian, dachu, podłogi na gruncie, okien i drzwi) użytych w projekcie gwarantuje uzyskanie wskaźnika rocznego obliczeniowego zapotrzebowania na energię pierwotną dla budynku „Ep” poniżej 90 kWh/(m2·rok) – wymagania od stycznia 2017 do stycznia 2021 to 95 kWh/(m2·rok). Ściany nośne wewnętrzne: bloczki gazobetonowe gr. 25cm na zaprawie cementowo-wapiennej lub systemowej. Ściany wewnętrzne działowe: bloczki gazobetonowe gr. 12cm. Strop gęstożebrowy z wypełnieniem pustakami betonowymi, zalewany wraz z wieńcami betonem B 20 na budowie. Konstrukcja dachu: drewniana, drewno klasy C24, więźba dachowa krokwiowo-płatwiowa, podparta słupami drewnianymi, dach kopertowy.

  Dlaczego warto kupić projekt w Lelo Design?

  • Dopracowane projekty

   Wszystkie gotowe projekty w Lelo Design są autorstwa doświadczonego architekta – Łukasza Lelo, który przy projektowaniu wykorzystuje najnowocześniejsze technologie – 3D oraz BIM.

  • Realistyczne wizualizacje

   Możesz dokładnie zobaczyć, jak będzie wyglądał twój nowy dom po zakończeniu budowy – obejrzyj go z zewnątrz, wejdź do przedpokoju, a potem każdego pomieszczenia. Na razie tylko na ekranie komputera.

  • Kontakt z architektem

   Możesz porozmawiać z architektem, który projektował wybrany przez ciebie dom. Do twojej dyspozycji są również instalatorzy i konstruktorzy.

  • Bezpłatna wysyłka i zwrot

   Wiemy, jakie emocje towarzyszą oczekiwaniu na projekt, dlatego staramy się je skrócić do minimum. Rozumiemy też, że możesz zmienić zdanie. Masz 90 dni na zwrot oraz 365 na wymianę.

  Elewacje

  image image image image

  Projekt należy do kolekcji

  Odwiedź nas na: