phone

503 162 943

Porozmawiaj z architektem, który zaprojektował ten dom.

Terrier MAX z garażem – lustro

97,0 m2

Kup 3299 zł
phone

503 162 943

Terrier MAX z garażem – lustro

97,0 m2

Kup 3299 zł

Dane techniczne:

 • Powierzchnia użytkowa 97,0 powierzchnia użytkowa opis m2
 • Powierzchnia całkowita 245,6 powierzchnia całkowita opis m2
 • Minimalne wymiary działki 23,79 x 17,97 minimalne wymiary działki opis m
 • Wysokość budynku 6,92 wysokość budynku opis m
 • Powierzchnia zabudowy 150,4 powierzchnia zabudowy opis m2
 • Kubatura 502,1 kubatura opis m3
 • Kąt nachylenia dachu 35 kąt nachylenia dachu opis st
 • Powierzchnia dachu 228,5 powierzchnia dachu opis m2
 • Liczba pokoi 5 liczba pokoi opis
 • Stanowiska garażowe 1 stanowiska garażowe opis
 • Ogrzewanie pellet / pompa ciepła ogrzewanie opis
 • Energia pierwotna (Ep) poniżej 69 energia pierwotna opis [kWh/(m2*rok)]

Opis projektu

Terrier MAX z garażem, to niewielki, typowo parterowy dom, bez podpiwniczenia z możliwością adaptacji poddasza na cele mieszkalne. Zwarta bryła, oparta na rzucie prostokąta, została zaprojektowana z symetryczną fasadą frontową w części głównej oraz wejściem podkreślonym prostym zadaszeniem. Budynek jest przekryty dwuspadowym dachem o tradycyjnej konstrukcji drewnianej i kalenicy usytuowanej równolegle do elewacji frontowej. Funkcjonalne, doskonale doświetlone wnętrze podzielono w klasyczny sposób na strefę dzienną, nocną oraz gospodarczą. Na tę pierwszą składają się kuchnia wraz z podręczną spiżarnią oraz rozległy pokój dzienny z kominkiem oraz wyjściem na częściowo zadaszony taras. Przeciwległą stronę przeznaczono pod część prywatną złożoną z łazienki, oraz trzech zgrabnych pokoi sypialnych. Przejście do strefy gospodarczej stanowi przedsionek garażu łączący się z garażem jednostanowiskowym i korytarzem wewnętrznym domu. W pokoju dziennym zaprojektowano drewniane schody prowadzące na poziom strychu użytkowego. Strych użytkowy, w ramach adaptacji można przeznaczyć na cele mieszkalne, można podzielić na dwa duże pokoje, korytarz i garderobę. Zaprojektowano konstrukcję dachu o bardzo prostym układzie krokwiowo – jętkowym, bez podparcia pośredniego - co umożliwia swobodną aranżacje pomieszczeń poddasza. W budynku zaprojektowano również pomieszczenie kotłowni, standardowo z kotłem na paliwo stałe - „pellet”. Budynek stanowi kompromis tradycyjnej formy, współczesnej estetyki oraz regionalnych materiałów, takich jak okładzina z drewna elewacyjnego, szlachetna dachówka ceramiczna. Ponadczasowa architektura tego zgrabnego i przytulnego domu sprawia że, z łatwością wpisze się w niemal każdy krajobraz.

Rzut parteru

image

1 wiatrołap 5,4
2 wc 1.6
3 korytarz 5,6
4 kuchnia 9,4
5 spiżarnia 2,6
6 pokój dzienny 25,2
7 pokój 10,7
8 sypialnia 11,6
9 łazienka 6,5
10 pokój 11,0
11 przedsionek garażu 2,1
12 garaż jednostan. 20,6
13 kotłownia 5,3
razem 117,60

Rzut poddasza

image

powierzchnia użytkowa strychu 52,8
powierzchnia podłogi strychu 95,2
Możliwość podziału na pomieszczenia:
1 korytarz 8,8 m² (pow. podłogi 15,7 m²)
2 pokój 12,4 m² (pow. podłogi 22,9 m²)
3 pokój 18,7 m² (pow. podłogi 34,6 m²)
4 garderoba 11,4 m² (pow. podłogi 20,6 m²)

Wnętrza

image

Usytuowanie domu na działce

image

Przekrój

image

Technologia budowy

Posadowienie bezpośrednie na zbrojonych ławach fundamentowych wykonanych z betonu B 20, lawy o szerokości 60 cm i wysokości 40 cm. Ściany fundamentowe: murowane z bloczków betonowych typu M6. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne, nośne z bloczków gazobetonowych gr. 24 cm (lub pustaki z ceramiki poryzowanej gr. 25 cm), murowane na zaprawie systemowej, ciepłochronnej. Do ocieplenia budynku zaprojektowano użycie styropianu grafitowego gr. 15 cm, o współczynniku „lambda” wynoszącym 0,031 W(mK) i „oporze cieplnym” nie mniejszym niż Rd – 4,0 m2k/W. Wartości współczynników przenikania ciepła przez przegrody są już dostosowane do wymogów obowiązujących od stycznia 2021 r. również wymogów izolacyjnych ze standardu NF 40. Ściany wewnętrzne działowe zaprojektowano z bloczków gazobetonowych gr. 12 cm. Strop zaprojektowano jako gęstożebrowy typu „Terriva” z wypełnieniem pustakami betonowymi, zalewany wraz z wieńcami betonem B 20. Konstrukcja dachu, drewniana, drewno klasy C24, więźba dachu o bardzo prostym układzie krokwiowo – jętkowym, bez podparcia pośredniego - co umożliwia swobodną aranżacje pomieszczeń poddasza. Pokrycie dachu zaprojektowano z dachówki ceramicznej czy betonowej, alternatywnie pokrycie można wykonać z blachy ocynkowanej, powlekanej, mocowanej na rąbek stojący. Projekt pod względem konstrukcyjnym spełnia normy zgodne z Eurokodami. Zastosowanie materiałów budowlanych (do ocieplenia ścian, dachu, podłogi na gruncie, odpowiednich okien i drzwi), wymogów izolacyjnych ze standardu NF 40 użytych w projekcie gwarantuje uzyskanie wskaźnika rocznego obliczeniowego zapotrzebowania na energię pierwotną dla budynku „Ep” poniżej 70 kWh/(m2·rok) – wymagania od stycznia 2021 r. Do ogrzewania budynku zaprojektowano instalację wewnętrzną C.O. z ekologicznym kotłem na biomasę (granulat drzewny – pellet) lub zasilaną nowoczesną pompą ciepła typu „powietrze–woda”, w całym budynku zastosowano ogrzewanie podłogowe. W dokumentacji jest zawarty dodatkowo wariant z zasilaniem kondensacyjnym kotłem gazowym i instalacją gazu – wymaga jednak zastosowania w budynku instalacji solarnej do podgrzania ciepłej wody użytkowej (dla spełnienia wymagań WT2021). Są dostępne trzy podstawowe rodzaje ogrzewania z instalacjami – Inwestor wybiera odpowiedni rodzaj na etapie zamówienia projektu, ogrzewanie na „pellet”, ogrzewanie „pompą ciepła” lub ogrzewanie gazowe + instalacja solarna, (dwa ostatnie warianty ogrzewania są płatne dodatkowo - zapytaj o cenę). Projekt jest w pełni przystosowany do wymogów WT2021.

Dlaczego warto kupić projekt w Lelo Design?

 • Dopracowane projekty

  Wszystkie gotowe projekty w Lelo Design są autorstwa doświadczonego architekta – Łukasza Lelo, który przy projektowaniu wykorzystuje najnowocześniejsze technologie – 3D oraz BIM.

 • Realistyczne wizualizacje

  Możesz dokładnie zobaczyć, jak będzie wyglądał twój nowy dom po zakończeniu budowy – obejrzyj go z zewnątrz, wejdź do przedpokoju, a potem każdego pomieszczenia. Na razie tylko na ekranie komputera.

 • Kontakt z architektem

  Możesz porozmawiać z architektem, który projektował wybrany przez ciebie dom. Do twojej dyspozycji są również instalatorzy i konstruktorzy.

 • Bezpłatna wysyłka i zwrot

  Wiemy, jakie emocje towarzyszą oczekiwaniu na projekt, dlatego staramy się je skrócić do minimum. Rozumiemy też, że możesz zmienić zdanie. Masz 90 dni na zwrot oraz 365 na wymianę.

Elewacje

image image image image

Projekt należy do kolekcji

Odwiedź nas na: